Obsługa gabinetu dentystycznego

Obsługa gabinetu dentystycznego
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

obsluga-gabinetu-dentystycznego-2Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym wiąże się z ogromnym stresem nie tylko dla małego pacjenta, ale zwłaszcza dla rodziców. Trzeba pomóc latorośli zmierzyć się z lękiem przed nowym miejscem i tym co może w nim się wydarzyć.
Ogromnie ważne jest odpowiednie przygotowanie do tego wydarzenia. Aby uniknąć scen paniki i histerii, warto porozmawiać z dzieckiem, przeczytać historyjkę o leczeniu zębów, czy wybrać się na wizytę adaptacyjną, pozwalającą na oswojenie się z atmosferą u stomatologa.
Niebanalną rolę odgrywa w całym wydarzeniu obsługa gabinetu dentystycznego. Cierpliwość pracowników, ich wyczucie i pozytywne nastawienie powinny tworzyć atmosferę bezpieczeństwa. Często niezbędna jest pomysłowość, aby kilkulatka zabawić, zaciekawić i odwrócić uwagę od samego zabiegu.
Mądrzy rodzice wiedzą, że należy działać przez pozytywne bodźce. W żadnym wypadku nie wolno dziecka straszyć okropnymi konsekwencjami braku higieny jamy ustnej, lub niemiłymi zdarzeniami, które mogą nastąpić w przypadku jeśli wizyta u dentysty nie dojdzie do skutku. Lepiej opowiadać o korzyściach, które przynosi dbanie o piękny uśmiech.

Podobne wpisy związane z medycyną:

Tagi: GAP Fakturowy BMW, geodeta głogów cennik, firma otwierająca sejfy awaryjnie - Warszawa, plisy Oświęcim, Szamba Betonowe Brzozów, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, kawitacja kielce, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A3050, Fotoprzekaźnik przeciwsobny, orienteering miejski na imprezę integracyjną, vetrex okna bielsko biała