Jak nadwaga wpływa na zdrowie

Jak nadwaga wpływa na zdrowie
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

zdrowie (3)W dzisiejszych czasach coraz więcej osób miewa problemy ze swoją wagą. Tacy ludzie sądzą, że ich kłopot pogarsza tylko i wyłącznie ich wygląd zewnętrzny. Nie jest to jednak do końca prawda. Jaki wpływ ma więc nadwaga na zdrowie człowieka?

Po pierwsze, człowiek otyły zwykle ma bardzo otłuszczony organizm. Przez to na jego narządach osadza się zwiększona ilość tłuszczu. Organy zaczynają wtedy gorzej funkcjonować i mogą pojawić się nieprzyjemne choroby. Co więcej, nadwaga osłabia wydolność organizmu. Osoba, która się z nią zmaga, ma znacznie gorszą kondycję i nie jest w stanie wykonać nawet najprostszych ćwiczeń. Jej układ krążeniowy działa znacznie gorzej, a serce codziennie wykonuje ciężką pracę. Do tego dochodzi obciążenie stóp, a także i kolan, które muszą nieustannie dźwigać ogromny ciężar. Takie dolegliwości nierzadko przeradzają się w poważne choroby, które mogą doprowadzić nawet do śmierci. Każdy człowiek powinien więc zwracać uwagę na swoją wagę i reagować w razie niekorzystnych zmian.

Podobne wpisy związane z medycyną:

Tagi: Fotodepilacja Żary, pantomograf Gliwice, przeszczep łąkotki warszawa, turnabol, przesłony wodoszczelne, trioxygen 5, Tynk mozaikowy Lakma, endoskop laryngologiczny sinutronic, bcaa katowice sklep, CPE Gliwice, orienteering miejski na imprezę integracyjną